Porozmawiajmy o fitoplanktonie

sie23
Żywy fitoplankton

Bardzo niewielu akwarystów morski do karmienia wykorzystuje, naturalny fitoplankton. Niewiedzą co tracą :) Fitoplankton zawiera więcej tłuszczy naturalnych i jest znacznie bardziej wartościowy niż pokarm mrożony czy też suchy.

A tak naprawdę, co daje wlewanie fito do akwarium, a no daje więcej niż jesteś w stanie sobie wyobrazić :) Przede wszystkim dostarczasz korale i rybą minerałów, tłuszczy który nie ma w syntetycznym suchym, sproszkowanym morskim żarciu a których jakość w mrożonkach jest słaba. Żywy fitoplankton zawiera kwasy tłuszczowe EPA / DHA tak bardzo pożądane przez morskie zwierzaki.

Pewnie każdy z czytających ten tekst chciałby wiedzieć dlaczego mają wzbogacić dietę o żywy fitoplankton?! A no nie napiszę tu, bo pisanie tego nie ma sensu. Skoro posiadasz morski baniak, wzbogać dietę o fitoplankton przez 30 DNI i zobaczysz różnicę w koloże korali i ryb oraz usłyszysz po podejściu do baniaka jak korale będą Ci dziękować :)

Jak dozować fitoplankton?
Dla średniej obsady akwarium

- Na każde 100l wody dozujemy 10ml fitoplanktonu dziennie

Przy bogatej obsadzie, na każde 100l wody w obiegu dozujemy 2x dziennie po 10ml. Z tego pierwszy raz ok. godziny po zapaleniu lamp nad baniakiem, a 2 raz zaraz po zgaszeniu światła.

Pamiętaj aby kupować czysty, sprawdzony ŻYWY fitoplankton z pewnego źródła - stosowanie fitoplanktonu z niepewnego źródła może mocno zachwiać biologię zbiornika.

Reefactor jest producentem reaktorów do hodowli fitoplanktonu, budujemy reaktory od pojemności 10l do reaktorów o pojemności 400l, w pełni zautomatyzowanych.

Dzięki czemu nasz fitoplankton przechodzi cotygodniowe testy, jest wolny od bakterii i patogenów. Do karmienia używamy mocno zmodyfikowanej pożywki F/2.

Chcesz kupić fitoplankton? Zapraszamy do nas, oto link: http://reefactor.eu/zywy-fitoplankton-morski-1000ml

sie  23
Sklep internetowy na Sellingo.pl